助孕 | 助孕 | 助孕 | 武汉助孕 | 北京助孕 | 助孕 | 上海助孕 | 捐卵网 | 捐卵网

Kalėdinėje mugėje – ne tik dovanos, bet ir švelniakailiai draugai

Alytaus Dailiųjų amatų mokykla penktadienį labiau primena namelį iš kalėdinės pasakos. Įėjimą juosia eglės šakomis papuošti vartai, kabo rankų darbo kalėdiniai žaisliukai, mokyklos kiemelyje tupi žaismingi nykštukai, nusifotografuoti kviečia Kalėdų senelio dekoracija. O užėjus vidun, pasitinka tradicinė kalėdinė mugė, kur šiemet ką nupirkti dovanų, greičiausiai, ras ir pats išrankiausias.

Mugės prekiautojai siūlo tai, ką pagamino savomis rankomis. Čia ant stalo jaukiai įsitaisę alytiškės nerti žaislai vaikams. Jų kaina – įvairi. Ilgaausį vidutinio dydžio zuikį, pasipuošusį ryškiu megztiniu, galima įsigyti už 14 eurų. Mažesni žaislai kainuoja pigiau.

Mugėje žaislų galima rasti ne tik vaikams žaisti, bet ir eglutei papuošti. O jų yra visokiausių: aplipdytų gintaru, spindinčiais karoliukais, papuoštų veliūru. Žaisliukų kaina svyruoja nuo euro iki kelių.

Moterys atnešusios parduoti dailiai supakuotų skanumynų. Nusiperki – ir jau dovaną iškart turi. Skanėstai parduodami ir po vieną, ir rinkiniais. Iš Lazdijų į mugę atvykusi Viktorija ant stalo išsidėliojo įvairiausių spalvingų meduolių. Jų įsigyti galima nuo 1,50 iki 2 eurų už vienetą. Moteris atsivežė ne tik meduolių, bet ir meduolinių namelių, kurie labai tiktų šventiniam stalui.

Prekeiviai siūlo įsigyti ir įvairiausių žolelių arbatoms, kad virusai nepultų. Mugėje gausu molio, keramikos kūrinių. Daug medžio dirbinių atsivežė Tadas, gyvenantis Marijampolės rajone. Amatų mokykloje dirbantis vyras kartu su medžio kūriniais į mugę atsivežė ir du gyvus draugus, kokių čia dar neteko matyti. Ant Tado rankų jaukiai įsitaisę tupėjo šinšilų patinėliai, kuriuos paglostyti, priglausti norėjo ne vienas. Vaikinas siūlė šinšilą įsigyti už 20 eurų ir turėti draugą namuose.
Iš kitų miestų į mugę Alytuje atvykusių prekeivių buvo ir daugiau. Salomėja į Alytų atvyko iš Jiezno. Moteris atvažiavo autobusu ir atsivežė rankų darbo kalėdinių žaisliukų, kitų dekoracijų, rankdarbių. „Esu senjorė, tai laisvu laiku visko prigaminu. O kas gi čia yra iki Alytaus atvažiuoti. Kai nori – visur suspėji ir viską gali“, – kalbėjo Salomėja.
Mugė Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale (buvusioje Dailiųjų amatų mokykloje) vyks iki pat eglutės įžiebimo, 18 valandos.
Nuo 12 val. Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo vadovas Arvydas Švirmickas kiemelyje tradiciškai vaišina savo virta sriuba.

You may also like...