Toggle accessibility panel
Alt 0
Accessibility settingsAlt S
Top accessibility panelAlt 1
Right accessibility panelAlt 2
Bottom accessibility panelAlt 3
Left accessibility panelAlt 4
Show keyboard shortcuts accessibility panelAlt 5
Toggle keyboard shortcuts accessibility panelAlt 6
Reset all accessibilityAlt Q
Change font sizeAlt A
Increase font sizeAlt +
Reset font sizeAlt X
Decrease font sizeAlt -
Change line height Alt H
Increase line heightAlt U
Reset line heightAlt J
Decrease line heightAlt M
Change letter spacingAlt >
Increase letter spacingAlt R
Reset letter spacingAlt F
Decrease letter spacingAlt V
Change word spacingAlt <
Increase word spacingAlt E
Reset word spacingAlt D
Decrease word spacingAlt C
Readable fontAlt G
Highlight titles Alt T
Text zoomAlt Z
Invert colorsAlt I
Bright contrastAlt W
Dark contrast Alt B
Keyboard navigationAlt K
Big white cursor Alt Y
Big black cursor Alt N
Prevent animationAlt P
Skip to page content

Maloni staigmena globos namų gyventojams – profesionali fotosesija

Kauno taikomosios dailės Alytaus filialo fotografijos studentai ( F-19 kursas) džiaugiasi galėję dalyvauti tarptautinio projekto akcijoje „Help Portrait – 2019“.

Gruodžio 7-oji Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namų, kuriems vadovauja Sigitas Karlonas, gyventojams buvo ypatinga diena – tai diena, kai senyvo amžiaus globos namų senjorams profesionali fotografija išliko įamžinta vertybe.

Projekto idėja yra labai paprasta. Suburiama fotografų, plaukų stilistų, makiažo specialistų ir savanorių komanda tam, kad nufotografuotų žmones, kurie dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių negali sau leisti profesionalios fotografijos paslaugų ir taip nudžiuginti juos ruošiantis gražiausioms žiemos šventėms.

„Help-Portrait” projektas paremtas gerumo akcija, juo nesiekiama materialinės naudos. Visi akcijos dalyviai dirba be atlygio. Nei viena padaryta nuotrauka ar užfiksuota vaizdo medžiaga nenaudojama jokių marketingo programų vykdymui, reklamai ar darbų parodoms.

Nuo pat ankstyvo ryto savanorių komanda globos namuose įsikūrė laikinąją foto studiją. Kolektyvas dėliojo foto įrangą ir šventiškai puošė foto studijos erdves, ruošė užkandžių staliukus, kūrėsi darbo vietas plaukų stilistė ir makiažo specialistė, fotografai, kiti komandos nariai.

Jauniausias komandos atstovas Simas ruošėsi užrašyti trumpas gyventojų istorijas. Visi žvilgčiojo į laikrodžius ir laukė ateinančių drąsiausių globos namų gyventojų.
Labai nudžiugino komandą dvi nuostabios ir iškalbingos močiutės Angelė ir Aldona, kurios pasakojo įvairias gyvenimo istorijas, elegantiškai pozavo, dalino nuoširdžias šypsenas visai savanorių komandai.

Kiti gyventojai buvo mažiau iškalbingi ir ne tokie drąsūs. Taip pat tenka pripažinti, kad kai kurie seneliai buvo labai įtarūs ir buvo sunku paaiškinti, kad akcijos metu nesiekiama jokių paslėptų tikslų ir atsisakė fotografuotis.

Po malonių pokalbių, šilto bendravimo, pasiruošimo ir lengvų linksmybių, senelių laukė puiki kalėdinė dovana – įrėminta gražiausia asmeninė nuotrauka – portretas.